טיפול באטופיק דרמטיטיס

אטופיק דרמטיטיס הוא מצב עור כרוני המתרחש כתגובה לטריגרים כגון סוגים מסוימים של מזונות, חומרים מגרים ואלרגיה.

פוטותרפיה כוללת חשיפת העור לכמויות מבוקרות של אור אולטרה סגול (UV). הוא משמש לאנשים עם אטופיק דרמטיטיס שלא הגיבו לטיפולים אחרים ולבעלי מקרים חמורים.

אנשים רבים הסובלים מאטופיק דרמטיטיס מגלים שמצבם משתפר במידה ניכרת במהלך הקיץ, כאשר הם מבלים יותר בחוץ באור השמש הטבעי.

הטיפול בדרך כלל מתחיל בסטרואידים מקומיים המופעלים על האזורים הפגועים פעמיים ביום למשך שישה שבועות לפחות ויכול להתקדם לפוטותרפיה של אור UVB בעוצמה גבוהה (310-313 ננומטר). פוטותרפיה של אור UVA בעוצמה נמוכה (340-400 ננומטר) אינה מומלצת

אטופיק דרמטיטיס היא הפרעת עור דלקתית כרונית אשר פוגעת בכ -20% מהאוכלוסייה (על פי האקדמיה האמריקאית לדרמטולוגיה). המחלה שכיחה ביותר בקרב ילדים ומבוגרים צעירים. ההפרעה גורמת לעור יבש, קשקשי ומגרד.

הטיפול העיקרי באטופיק דרמטיטיס הוא פוטותרפיה. בפוטותרפיה, אור אולטרה סגול אור אור טבעי חודר לתוך העור ומפחית את הדלקת הנגרמת כתוצאה מאטופיק דרמטיטיס.

מטרת הטיפול בדרמטיטיס היא להפחית את התסמינים, להתאושש מהדלקת ולמנוע התלקחויות.

הטיפול באטופיק דרמטיטיס כולל לרוב סוגים שונים של פוטותרפיה, סטרואידים מקומיים, אנטי -היסטמינים ותרופות חיסוניות. יש לשנות את הטיפול לכל מטופל, בהתאם למצבו.

אטופיק דרמטיטיס היא מחלת עור כרונית הפוגעת באנשים רבים ברחבי העולם.

זה נקרא גם אקזמה, וזה יכול להוביל לקשקשים, לקרום או לזרום. התסמינים הם בדרך כלל כתמים אדומים שעלולים לגרד או להרגיש כואבים.

האטיולוגיה למחלה זו אינה ידועה והטיפול כולל קורטיקוסטרואידים מקומיים ופוטותרפיה (אור אולטרה סגול).

# פוטותרפיה

מחקרים הראו כי פוטותרפיה יעילה מאוד בטיפול באטופיק דרמטיטיס במהלך חודשי הקיץ כאשר אור אולטרה סגול נפוץ יותר.

אטופיק דרמטיטיס היא מחלת עור כרונית החוזרת ונשנית שיכולה להיגרם על ידי גורמים חיצוניים כגון לחץ, אלרגנים או תרופות מסוימות. זהו דאגה מרכזית עבור אנשים רבים הסובלים ממצב זה.

ניתן לטפל במצב באמצעות פוטותרפיה. טיפול זה נעשה באור ממכשירים מיוחדים המיועדים במיוחד לטיפול במחלות עור כגון אטופיק דרמטיטיס.

פוטותרפיה היא טיפול שמשתמש באור לטיפול במחלות עור. פוטותרפיה משמשת לטיפול באטופיק דרמטיטיס, פסוריאזיס, ויטיליגו ואחרים.

יישום פוטותרפיה יכול להוביל ליתרונות רבים עבור חולי אטופיק דרמטיטיס, לרבות: שיפור זרימת הדם וניקוז הלימפה, מערכת חיסונית חזקה יותר והשפעות אנטי דלקתיות.

התסמינים של מחלה זו כוללים עור מגרד יבש, סדקים חמורים ואדמומיות. התסמינים אינם רק מטרד אלא יכולים להוות מקור חרדה משמעותי עבור הסובלים.

אטופיק דרמטיטיס נגרמת על ידי שילוב של גורמים גנטיים וסביבתיים. אין תרופה למחלה זו, אך מטופלים יכולים להשתמש בטיפולים כדי להקל על הסימפטומים.

פוטותרפיה או טיפול באור שימשו מאז שנות השבעים לטיפול באטופיק דרמטיטיס. זה נעשה בדרך כלל במרפאה שבה הטיפולים מנוהלים על ידי אנשי מקצוע מאומנים מדי יום במשך שלושה עד ארבעה שבועות. טיפול באור פועל על ידי גירוי של ייצור אנדורפינים המסדירים את תגובות החיסון ומפחיתים את הדלקת בגוף.

הוכח כי פוטותרפיה מניבה תוצאות טובות יותר בשילוב עם אפשרויות טיפול אחרות כגון סטרואידים מקומיים,

אטופיק דרמטיטיס הוא מצב עור כרוני הגורם לעור אדום, מגרד ולפעמים יבש. זהו אחד הגורמים השכיחים ביותר לדלקת עור אצל ילדים.

הטיפול באטופיק דרמטיטיס תלוי בחומרה או במצב. במקרים חמורים ניתן להשתמש בפוטותרפיה לטיפול בדלקת. עם זאת, לטיפול זה יכולות להיות תופעות לוואי כגון גירוי בעיניים ואובדן תיאבון.

פוטותרפיה היא אפשרות טיפול לאנשים הסובלים ממקרים קלים של אטופיק דרמטיטיס. זה כולל חשיפת הגוף לאורכי גל ספציפיים של אור כדי להפחית את הדלקת בגוף ולעזור לרפא נגעים בעור כמו פריחות או שלפוחיות המתפתחות כתוצאה מגירוד כרוני או גירוד מאטופיק דרמטיטיס.

אטופיק דרמטיטיס היא מחלת עור כרונית הגורמת לפריחה מגרדת. פוטותרפיה עם אור כחול מסייעת בהפחתת הדלקת והגרד.

הטיפול מיושם בתדירות של 20-30 דקות 3 פעמים בשבוע. עם זאת, ישנן תופעות לוואי רבות של הטיפול עם השפעות ארוכות טווח על העור.

אטופיק דרמטיטיס הוא מצב עור כרוני ומגרד המאופיין במספר רב של כתמים אדומים וקשקשים.

זו לא ממש מחלה אלא קבוצה של סימפטומים שיכולים להצביע על מגוון בעיות עור שונות.

ילדים מסוימים עשויים לסבול מאלרגיות למזון, מה שעלול להחמיר את המצב. הטיפול באטופיק דרמטיטיס כולל נטילת תרופות או שימוש בפוטותרפיה להפחתת חומרת התסמינים.

בפוטותרפיה, חשיפה לאור אולטרה סגול ממקור מלאכותי משמשת למטרות טיפול. חשיפה זו מפחיתה את חומרת ותדירות ההתפרצויות בקרב ילדים רבים עם אטופיק דרמטיטיס בינוני עד חמור. טיפולי פוטותרפיה נערכים בדרך כלל מדי שבוע עבור כל מטופל ונמצאו כיעילים מאוד כאשר משתמשים בהם כראוי בשילוב עם טיפולים אחרים כגון קרמים מקומיים ופה

פוטותרפיה היא טיפול באטופיק דרמטיטיס על ידי חשיפת העור לאור אולטרה סגול (UV).

ניתן לבצע טיפול זה באמצעות מנורות UV, המכונות גם מיטות שיזוף. ישנם סוגים שונים של מנורות UV, כאשר UVA (אורך גל ארוך) ו- UVB (אורך גל קצר) הם הנפוצים ביותר. המטרה היא לגרום להם לייצר מספיק אנרגיה כדי להגיע לתאי עור הנקראים מלנוציטים המייצרים מלנין, שסופג את האנרגיה מהאור וממיר אותה לחום שאחר כך הורס או מעכב דלקת בעור.

פוטותרפיה משמשת בדרך כלל לטיפול בחולים עם אטופיק דרמטיטיס קל עד בינוני. הוכח כטיפול יעיל לילדים ולמבוגרים עם אטופיק דרמטיטיס בינוני עד חמור. עם זאת, אסור

אטופיק דרמטיטיס הוא מצב עור כרוני המאופיין בעור יבש, גירוד, פריחות ולעיתים אף נגעים. הטיפולים הנפוצים ביותר כוללים סטרואידים מקומיים וטיפול באור אולטרה סגול.

מחקר שנערך לאחרונה הראה כי ניתן להשתמש ביעילות באור אולטרה סגול לטיפול באטופיק דרמטיטיס אצל ילדים. המחקר הראה ירידה משמעותית בחומרת המחלה מההתחלה לשבוע 13 בקבוצה שטופלה ב- UV-A.

אטופיק דרמטיטיס הוא מצב עור כרוני המתאפיין בגירוד חמור, עור אדום ויובש בעור. פוטותרפיה היא הטיפול הטוב ביותר למחלת עור זו.

ניתן לבצע פוטותרפיה בשתי דרכים: UVB ו- UVA. טיפול זה בדרך כלל צריך להיעשות במשך יותר מעשרה ימים. זה יכול לקחת זמן לעבודה, אבל זה בטוח לכל הגילאים ואין לו תופעות לוואי.

ידוע כי פוטותרפיה UVB מפחיתה את הדלקת של אטופיק דרמטיטיס בכפות ידיו ורגליו של המטופל ביותר מ -60%. נראה כי צורה זו של פוטותרפיה מפחיתה את הצורך בסטרואידים מקומיים בחולים עם מקרים קלים יותר של אטופיק דרמטיטיס.

אטופיק דרמטיטיס היא הצורה הנפוצה ביותר של אקזמה. זהו סוג דלקתי של מחלת עור המתרחש כאשר מערכת החיסון של העור מגיבה לגורמים סביבתיים.

ישנן צורות רבות של טיפול באטופיק דרמטיטיס, אך עדיין לא ידוע כי אף אחת מהן יעילה או טיפולית לחלוטין.

טיפולי פוטותרפיה משמשים לטיפול באטופיק דרמטיטיס על ידי חשיפת המטופל לקרני UV-A ו- UV-B. זה יכול לעזור להפחית דלקת, לתקן תאי עור פגומים ולספק אפקט אנטי דלקתי.

אטופיק דרמטיטיס היא מחלת עור כרונית, החוזרת על עצמה וגורמת לפריחה אדומה ומגרדת. מצב זה מתרחש לעתים קרובות בילדות המוקדמת.

ניתן לטפל בטיפול באטופיק דרמטיטיס בשתי דרכים: פוטותרפיה או טיפול מקומי חיסוני. פוטותרפיה היא שימוש באור אולטרה סגול להפחתת הסימפטומים של אטופיק דרמטיטיס. טיפול מקומי חיסוני כרוך בשימוש בקורטיקוסטרואידים או במעכבי קלצינורין כדי לדכא את פעילות המערכת החיסונית ולהפחית את הדלקת.

יש להתייעץ עם הרופא לפני תחילת הטיפול באטופיק דרמטיטיס מכיוון שלא כל הטיפולים בטוחים לכולם. יש גם אנשים שאינם יכולים לקחת טיפולים אלה מכיוון שיש להם מצבים אחרים שעלולים להחמיר בזמן טיפול זה.

פוטותרפיה, או טיפול UV, היא דרך יעילה לטיפול באטופיק דרמטיטיס (AD).

אור UV שימש למעלה ממאה שנים לטיפול במחלות עור כמו אקזמה ופסוריאזיס. אור UV שימושי במיוחד במקרי AD מכיוון שהוא הורג את החיידקים שגורמים לספירה. מחקר אחד מצא כי לחולי AD שטופלו בפוטותרפיה היו פחות התלקחויות של AD מאשר אלו שלא.

ניתן לבצע טיפול UV בבית באמצעות מכשיר מיוחד הנקרא "אוהל uvb". מכשירים אלה הם פחות יקרים מטיפולים מקצועיים וניתן להשתמש בהם במשך שנים ללא כל תופעות לוואי.

פוטותרפיה היא טיפול באטופיק דרמטיטיס.

פוטותרפיה, הידועה גם כטיפול בהקרנות אולטרה סגולות, היא טיפול באטופיק דרמטיטיס. פוטותרפיה מתבצעת במרפאה או בבית חולים ויכולה להימשך בין 15 דקות לשעה.

הוא כולל שימוש בספקטרום האור (כגון אור שמש טבעי) כדי להיפטר מתאי עור הגורמים לדלקות, אדמומיות וגרד. ספקטרום האור מפחית את חומרת התסמינים ועוזר בריפוי.

מדענים מאמינים שטיפול מסוג זה יכול לסייע בריפוי מחלות עור אחרות כגון פסוריאזיס, ויטיליגו או אקנה רוזצאה.

אטופיק דרמטיטיס היא מחלת עור המובילה לדלקת כרונית של העור. לפעמים הוא מכונה גם אקזמה. המצב מטופל לעתים קרובות באמצעות פוטותרפיה, המשתמשת באור לטיפול בדלקת הנגרמת על ידי אטופיק דרמטיטיס.

אהבתם? שתפו!
אולי גם תאהבו:

תוכן עיניינים

מאמרים דומים
מחקרים פורצי דרך בתחום הסכרת

פריצות הדרך הגדולות בתחום הסוכרת הגיעו מניסויים קליניים. ניסויים אלה נועדו לענות על שאלות לגבי אופן הפעולה של טיפול או תרופה חדשה. ניתן לעשות זאת

איינגר יוגה
אילו שיטות יוגה מומלצות ב2021?

בהודו ובסין, בימים עברו, פיתחו שתי שיטות עתיקות, אשר התבססו על זרימת האנרגיה בגוף האדם. השיטה ההודית מכונה אתא יוגה; ואילו השיטה הסינית מכונה אקופונקטורה.